Nutitelefonid ja nende kaamerad lähevad aasta-aastalt aina paremaks. Enam ei pea puhkusele sõites muretsema kuidas ja kas mahub käsipagasisse fotokott, millel kaasas mitu suurt objektiivi, juhtmepundar laadijate ning tülikate mälukaartidega. Lisaks fototehnikale võtavad inimesed reeglina käsipagasisse niigi sülearvuti, nii et milleks enda mugavust üleliigse kolaga rikkuda?
Siinkohal ongi hea sisse tuua isiklik näide. Külastasin hiljuti Dubaid – loomulikult tirisin reisile kaasa mitu kaamerat, sealhulgas ka peegelkaamera kolme erineva objektiiviga. Reaalsus on see, et kaamera kui sellise võtsin linnapeale kaasa kahel korral. Siis kasutasin ka ainult Tamroni 18-200mm objektiivi, millega kaugel olevaid objekte lähemale tuua. 90% pilte tegin siiski mobiiltelefoniga iPhone 7 – ja pean nentima, et fotode kvaliteet on hämmastavalt hea. Lisan alljärgnevalt ühe foto ka näidiseks, mis on klõpsatud pimedas iPhone 7´ga.

Sheikh Zayed Grand Mosque.
Eks Iphone´i kaamera plussidest ja miinustest võibki rääkima jääda, fakt on aga see, et telefon filmib ja pildistab rohkem kui tavatarbija seda kasutada suudab. Ja see blogipostitus ongi keskendunud enamjaolt filmimisele.
Kindlasti on paljud kaamera kätte võtnud ja mõelnud, et mis see filmimine siis ära ei oleks – aga vot, võta näpust. Pealtnäha lihtne, tegelikult ikka paras teadus. Eks videopildi tootmisel ongi mitu külge, neist kõige olulisem on see, kuidas operaator objekte kaadris hoiab ja millise stiiliga ta vaataja ära võlub. Kadreeringust me täna pikemalt juttu ei tee, ainult natukene – aga sellest juba postituse teises pooles.
Juba pealkiri andis mõista, et juttu tuleb nutitelefonile mõeldud stabilisaatorist DJI OSMO MOBILE. Millega siis õigupoolest tegu on?
Tegu on moodsa vidinaga, mis aitab ka kõige kaamerakaugemal inimesel sujuvat videopilti toota. Tundub uskumatu? Aga nii see tõepoolest on. DJI OSMO MOBILE hoiab pildi sinu eest mootorite abil stabiilse ja sujuvana, sinu ülesanne on olla lihtsalt nutikas videograaf ja see kõik enda kasuks tööle panna. Ehk – mida sujuvamalt sa ise liigud, seda ilusam ja professionaalsem pilt on ka tulemuseks.
Kui DJI tuli välja kõnealuse OSMO MOBILE’ga, siis kõhklesin pikalt – kas ja miks peaksin selle vidina endale soetama? Paraku on tehnika minu nõrk külg ja peale mitmeid ülevaateid otsustasin selle endale siiski tellida. Lükke tellimiseks andis ka kindlasti eelnev positiivne kogemus DJI toodetega. Tellimusega tuli kaasa DJI Osmo Mobile Black, randmepael, aku, toitejuhe ja kandekott.
Dji Osmo Mobile funktsioonidest
Videoblogijatele kõige kasulik rakendus on ActiveTrack, mis suudab sind liikudes stabiilselt jälgida. Selle lisa kasutamiseks tuleb kasutada Dji poolt toodetud rakendust – rakenduses märgid objekti ja kaamera hakkab sind ise jälgima. Selle funktsiooniga on kindlasti juba tuttavad kõik need, kes on kasutanud Dji Phantom 4 droone.
Lisaks jälgimisele oskab Osmo veel teha väga detailseid panoraamvõtteid, stiilseid ja sujuvaid time-lapse videoid jne. Kellel rohkem huvi, saab ametlikest kanalitest lisainfot otsida.
Ühendamine
Nutika ühendamine OSMOga on imelihtne – telefon tuleb lukustada gimbali külge, seejärel tasakaalustada ning luua bluetooth ühendus. Esmane seadistamine võtab maksimaalselt 10 minutit. Järgmisel kasutuskorral piisab sellest, et lülitaksid OSMO lihtsalt sisse ja ongi ühendus loodud. Ideaalne riistapuu reisidel või olukorras, kus on tarvis kiiresti kaamera tööle panna.
Kokkuvõte
Osmo Mobile on ideaalne tööriist kui soovite, et filmitav videopilt oleks stabiilsem ja silmale sõbralikum. Arvestama peaks kindlasti sellega, et päris professionaali vahend see siiski ei ole ja telekanalid selle alusel teid palkama ei hakka. Kindlasti soovitan seda youtuberitele ja vlogijatele – asendamatu abivahend!
Kinoliku videopildi eest tuleb välja käia ca ~340 eurot!